Sztuka pamięci - wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa

Dodane przez: j_p | Data: Wtorek, 27 czerwca 2017 godzina 14:34

Weź udział w projekcie ''Sztuka pamięci - wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa''Serdecznie zapraszamy młodzież zainteresowaną filmem, grafiką, architekturą, sztuką wideo oraz historią, szczególnie tą lokalną, do wzięcia udziału w projekcie ''Sztuka pamięci - wielokulturowe dziedzictwo Lubaczowa'' realizowanym przez Miejski Dom Kultury we współpracy z Urzędem Miejskim.
Celem projektu jest przywrócenie pamięci o wielokulturowości Lubaczowa oraz lepsze zrozumienie dziedzictwa naszej małej ojczyzny. Projekt ten ma zainteresować młodych ludzi historią miasta oraz regionu oraz dać szansę młodemu pokoleniu na podjęcie dialogu z innością i różnorodnością otaczającego świata.

Projekt zakłada różnorodne działania. Są nimi:
1. Wizyta studyjna w Ośrodku ''Brama Grodzka - Teatr NN'' w Lublinie w celu poznania dobrych praktyk związanych z ochroną przed zapomnieniem historii i kultury przedwojennej za pomocą mediów (6 lipca)

2. Warsztaty ''Dziedzictwo Wielokulturowe'' podejmujące temat różnorodności religijnej i kulturowej naszego regionu (4-6 sierpnia)

3. Cykl spotkań z świadkami historii, mieszkańcami miasta, historykami, przedstawicielami Muzeum Kresów w Lubaczowie, ekspertami (wrzesień)

4. Cykl warsztatów filmowych, które obejmują podstawy pracy z filmem. Uczestnicy wraz z prowadzącym wezmą udział w tworzeniu filmów dokumentalnych, których tematem przewodnim będzie wielokulturowość Lubaczowa (wrzesień)

5. Cykl warsztatów ''Dawny Lubaczów - Architektura XX wieku'', których celem jest przygotowanie makiety przedwojennego Lubaczowa na podstawie zebranych wcześniej informacji i zdjęć (wrzesień)

6. Cykl warsztatów ''Opowieści wielokulturowe'', celem warsztatów jest nagranie w wersji audio relacji dotyczących przeszłości naszego regionu, m. in. opowieści o zwyczajach, codzienności, wierzeniach. W warsztatach wezmą udział przedstawiciele trzech narodowości, które kiedyś zamieszkiwały nasze tereny (Polacy, Żydzi, Ukraińcy) (wrzesień)

7. Cykl warsztatów Video Mapping 3D oraz finalny pokaz, którego tematem przewodnim będzie wielokulturowość Lubaczowa. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metody pracy nad wizualizacją i będą pracować wspólnie nad prezentacją 3D. (wrzesień)

Warsztaty odbywać się będą od sierpnia do października w takim terminie, który nie będzie kolidować z zajęciami w szkole. Młodzież zainteresowaną wzięciem udziału w projekcie zachęcamy do uzupełnienia dokumentów rekrutacyjnych (regulamin, deklaracja, formularz), które można pobrać poniżej i złożyć w Biurze Promocji Informacji Urzędu Miejskiego w Lubaczowie (pokój A11).
Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać dzwoniąc pod numer 16 632 80 10 wew. 44.
Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
ZGŁOSZENIE
DEKLARACJA
REGULAMIN