XIX Dzień Papieski w Lubaczowie

Dodane przez: j_p | Data: Piątek, 11 października 2019 godzina 9:29

XIX Dzień Papieski w Lubaczowie ''WSTAŃCIE, CHODŹMY''

XIX Dzień Papieski w Lubaczowie ''WSTAŃCIE, CHODŹMY''

13 października 2019 r.

godz. 1100 - Msza św. z homilią, celebrowana przez Ks. Dziekana i Proboszcza Parafii Konkatedralnej - Andrzeja Stopyrę, z udziałem młodzieży.
(konkatedra)

godz. 1600 - Koncert organowy w wykonaniu Lubaczowianina Zbigniewa Kruczka - profesora w klasie organów im. Marcel Qinet w Bienche oraz w instytucie Notre-Dame w Loverval (Belgia).Wykładowcy w College Bonne-Espérance, a jednocześnie  organisty w  kościele Saint-Pierre w Charleroi i w kościele w Bienche.
(konkatedra)

godz. 2000 - Apel papieski na stadionie, przy obelisku i krzyżu upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie 2-3.06.1991 r. Modlitwa Ks. Dziekana i Proboszcza Parafii Konkatedralnej - Andrzeja Stopyry. Rozważania z nauczania Jana Pawła II czytają przedstawiciele ruchów katolickich. Złożenie pod obeliskiem wiązanek kwiatów przez delegacje władz samorządowych, Klubu Inteligencji Katolickiej i mieszkańców.
godz. 2045 - Procesja Fatimska drogą papieską do konkatedry, przy dźwiękach Orkiestry Dętej. Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Łaskawej. Przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele. św. Karola Boromeusza. Modlitwa do Świętego Jana Pawła II. Złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy.
O 2137, w godzinę śmierci Jan Pawła II, chwila ciszy.

16 października 2019 r.

godz. 1730 - Różaniec św. prowadzony przez członków Klubu Inteligencji Katolickiej.
godz. 1800 - Msza św. dziękczynna w 41 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przy udziale członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Lubaczowie.
(konkatedra)

W czasie Dnia Papieskiego w ramach fundacji Episkopatu Polski - Dzieło Nowego Tysiąclecia, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na stypendia edukacyjne dla najzdolniejszej młodzieży z ubogich rodzin.