Koncert Patriotyczny

Dodane przez: j_p | Data: Sobota, 14 grudnia 2019 godzina 17:00

''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć..''

''Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć..'' to motto uroczystego Koncertu Patriotycznego z okazji 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. i tragicznej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który odbył się w prezbiterium Kościoła św. Mikołaja i Stanisława Biskupa w Jarosławskim Opactwie w piątek 13 grudnia 2019 r.
Koncert słowno-muzyczny w wykonaniu Chóru Canzone i Teatru Lentylki to hołd wszystkim poległym za Niepodległą Ojczyznę i ofiarom represji stanu wojennego. Dla wielu dorosłych obecnych na Koncercie - ważnym okresem w biografii, a dla współczesnych nastolatków już tylko historią.
Młodzi wykonawcy za wysoki poziom artystyczny i dostarczone chwile wzruszeń, nagrodzeni zostali gorącymi brawami. Opiekunowie ciepłymi słowami podziękowań od organizatorów, obecnych gości i władz miasta.
Koncert Patriotyczny trwający 50 min. zakończył się utworem Jana Pietrzaka ''Żeby Polska była Polską'', który spontanicznie odśpiewany został wraz z publicznością na stojąco i ze łzami w oczach.
Reżyseria i scenariusz - Krystyna Czura
Opracowanie wokalno-instrumentalne - Andrzej Kindrat
Montaż, nagłośnienie i akustyka - Paweł Rogal
GALERIA