WYCIECZKA DO LUBLINA

Dodane przez: j_p | Data: Wtorek, 24 maja 2022 godzina 14:03

GALERIA

Dnia 20 maja br. Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zorganizował wycieczkę do Lublina dla seniorów uczestniczących w projekcie ''Odkryć w sobie Artystę''.

GALERIA


Dnia 20 maja br. Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zorganizował wycieczkę do Lublina dla seniorów uczestniczących w projekcie ''Odkryć w sobie Artystę''.
Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Wsi Lubelskiej - jednym z większych muzeów skansenowskich w Polsce. Prezentowane tam zabytki architektury usytuowane są w malowniczym krajobrazie i utrwalają wizerunek dawnych wsi, dworów i miasteczek z cechami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny.Więcej informacji przekazała nam Pani przewodnik, która oprowadzała wycieczkę po skansenie. Po krótkim odpoczynku i obiedzie grupa udała się na zwiedzanie pięknego miasta busami elektrycznymi. Trasa rozszerzona trwająca 1,5 godz. pozwoliła przewodnikowi opowiedzieć historię miasta i jej zabytków, np. Zamku Królewskiego, Cerkwi Prawosławnej, Kościoła Św. Józefa, Ratusza, Placu Litewskiego, Katedry, Bramy Krakowskiej, Bazyliki oo. Dominikanów.
Końcowym punktem pobytu był udział w spektaklu komediowym pt. ''Czego nie widać'' w reżyserii Marcina Sławińskiego w Teatrze Juliusza Osterwy. Spektakl trwający 2,5godz. był wspaniałą dawką humoru i gry aktorskiej na mistrzowskim poziomie.
Podczas pobytu w Lublinie towarzyszyła nam słoneczna i piękna pogoda, która wpłynęła na miłą atmosferę i wspaniały pobyt w tym mieście. Do Lubaczowa wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.