JESIENNY PIKNIK RODZINNY

Dodane przez: k_g | Data: Czwartek, 10 października 2013 godzina 23:07

Nastrojowa jesienna aura, niezwykłe miejsce, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim wyjątkowy charakter imprezy zachęciły mieszkańców Lubaczowa do udziału w Jesiennym Pikniku Rodzinnym, który odbył się 6 października br. na Rynku Miejskim. Impreza ta miała na celu zachęcenie do wspólnej zabawy całych rodzin i pokazanie, że każda pora roku jest dobra na aktywne spędzenie wolnego czasu

Nastrojowa jesienna aura, niezwykłe miejsce, wspaniała atmosfera, a przede wszystkim wyjątkowy charakter imprezy zachęciły mieszkańców Lubaczowa do udziału w Jesiennym Pikniku Rodzinnym, który odbył się 6 października br. na Rynku Miejskim. Impreza ta miała na celu zachęcenie do wspólnej zabawy całych rodzin i pokazanie, że każda pora roku jest dobra na aktywne spędzenie wolnego czasu.
W myśl hasła: ''Gdy jesień wokoło to u nas wesoło'' animatorzy Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie przygotowali wiele atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się zabawy ,konkursy i tańce integracyjne. Sporo radości i śmiechu dostarczyła konkurencja ''Toczenie dyni'' dookoła fontanny, a szczególnie przez tatusiów, którzy poradzili sobie znakomicie wygrywając nagrody dla swoich córeczek. Natomiast mamusie uczestniczyły w zabawie ''Ciasteczkowe potworki'' , gdzie zadaniem dziecka było zjedzenie ciastka bez pomocy rąk. Dzieci zwinnie poradziły sobie również z zadaniem ''Jesiennego Kopciuszka'', gdzie musiały pooddzielać dary jesieni do osobnych pojemników. Mogły nauczyć się tańców ''Makarena'' i ''Kaczuszki'', zabaw: ''Magneziki'', ''Dziwne miejscowości'' oraz z Chustą Klanza. Uczestniczyły w roztańczonej Zumbie z Klubem Batuka.
Po każdej konkurencji dzieci były nagradzane słodyczami i owocami z jesiennego kosza: jabłkami, gruszami, śliwkami i winogronem.
Publiczności zaprezentował się Dziecięcy Teatr ''Lentylki'' z inscenizacją pt ''Paweł i Gaweł'', który oglądany był z uśmiechem i nagrodzony gromkimi brawami.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne o tematyce jesiennej. Zwycięzców nagrodzono nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Lubaczów, którzy gościli na naszym Pikniku z akcją ogólnopolską ''Lasy państwowe. Zapraszamy;;. Z prac została utworzona galeria plastyczna , którą mogli obejrzeć uczestnicy imprezy.
Niezapomnianych wrażeń muzycznych dostarczyli wszystkim uczestnikom zespoły muzyczne działające przy MDK: Inni ,Kings Music, Młodzi oraz gościnny występ Marka Kozyry z Tomaszowa Lubelskiego.
Finałem Jesiennego Pikniku Rodzinnego było wspólne ubieranie jesiennego drzewka. Każdy kto uczestniczył w zabawie mógł powiesić podpisany swoim imieniem kontur liści jesiennych lub owoców. Finał imprezy dostarczył nie tylko maluchom sporo wrażeń i radości, ale również rodzicom, którzy bardzo chętnie włączyli się do zabawy i pomagali swoim pociechom. Imprezie towarzyszył plac zabaw; zjeżdżalnie dmuchane, trampolina, euro bangee, kawiarenka przygotowana przez panie ze Spółdzielni Socjalnej, stoisko z miodem, wata cukrowa, popcorn.

Organizator imprezy - Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas - Bandrowskiego w Lubaczowie dziękuje wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

K. Czura