Iskierki

''Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszająca, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem''.
W kwietniu 2009 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie wznowiła swoją działalność grupa taneczna ''Iskierki'' prowadzona przez instruktor panią Iwonę Zabrońską - Kapłon. Zajęcia prowadzone są dla klas IV - VI i gimnazjum, a skierowane do uczniów, którzy szczególną uwagą darzą zajęcia związane z muzyką i tańcem. Zespół specjalizuje się w technikach: disco dance, funky, hip - hop, rap. Zajęcia mają na celu rozbudzanie i rozwijanie umiejętności tanecznych ale również kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch. Wspólne tańce rozwijają w dzieciach potrzebę wspólnego działania i poczucie odpowiedzialności. Dzięki zajęciom dzieci chętnie podejmują inicjatywę, są aktywne i samodzielne. Zespół ma na swoim koncie liczne występy, festyny, akademie, spotkania, czy też wszelkiego rodzaju konkursy, wpisując się tym samym na trwałe w artystyczne życie Lubaczowa.
Dzieci poprzez taniec przekazują uczucia, emocje i starają się aby każdy występ był niepowtarzalny i pełen oryginalnych pomysłów choreograficznych. Tańcząc w grupie ''Iskierki'' tancerze mają możliwość poznania różnych technik tanecznych, kształcenia pod okiem wykwalifikowanej kadry i dobrej zabawy. Grupa ''Iskierki'' porwie Was do tańca i będzie atrakcją każdej imprezy artystycznej.